Przejdź do treści

Forum

lub Zarejestruj się aby założyć posty i tematy.

Dobry sklep z oświetleniem - warto czy nie - opinie

Zakupy stacjonarne w ostatnim czasie są ograniczane ze względu na pandemię koronawirusa COVID. Z tego powodu wiele osób zaczyna robić zakupy w internecie. Pytanie czy wszystko można kupić online bo np. jeśli chodzi o sklep oświetleniowy, to może być to trochę trudne. Dlaczego?

Lampy zwykle mają szklane klosze, oprawy i wiele innych elementów, które mogą się stłuc podczas przesyłki i transportu. Kurierzy w regulaminach mają napisane, że nie przyjmują szklanych przedmiotów. Jak jest w praktyce? Warto kupić lampę szklaną przez internet?

Jakie są wasze opinie w tym temacie i jaki sklep z oświetleniem możecie polecić?

Ostatnio kupowałem lampy wiszące w sklepie Ardant.pl

Całkiem dobry asortyment i niskie ceny. Mają sporo fajnych żyrandoli nowoczesnych. Głównie znani i polecani producenci przez architektów. Fajna obsługa i szyba realizacja zamówień.

A tam wymyślacie z tym oświetleniem.

Kiedyś królowały tradycyjne żarówki z żarnikiem, ewentualnie neonówki. Później popularne stały się żarówki energooszczędne (za sprawą przepisów stały się wręcz obowiązkiem). Te rozwiązania nie pozwalały na zbyt wiele w kwestii aranżacji wnętrza mieszkania pod kątem oświetlenia. Swego rodzaju rewolucją było pojawienie się taśm LED, wyposażonych w bardzo energooszczędne, ale jasno święcące diody. Taką taśmę LED możemy z powodzeniem ukryć w różnych elementach konstrukcyjnych, tak że nie jest widoczna, ale jej światło już owszem. Najpopularniejsze są chyba tradycyjne taśmy LED o świetle białym lub żółtym. Ale bardziej awangardowe aranżacje wnętrz mieszkań wykorzystują również diody kolorowe, w tym zmieniające kolory. Zwykłe żarówki energooszczędne nie dają takich możliwości. Warto poeksperymentować z taśmami LED, mogą one nadać naszym wnętrzom nowy wyraz i nową jakość. I co niewielkim kosztem, ich ceny bowiem nie należą do szczególnie wysokich. To kolejny argument za tym, aby w nie zainwestować.